Asansörlü Nakliyat

Asansörlü sistemler gelişmiş ülkelerde onlarca yıldır tercih edilirken Türkiye’de son yirmi yıl içerisinde popüler bir hale gelmeyi başarmıştır. Asansörlü taşımacılık sistemleri sayesinde taşımacılık işlemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlanabilmektedir.

İki çeşit asansör sistemi bulunmaktadır bu sistemlerden birinde asansör sistemi protatif bir merdivene benzemektedir va kamyon içerisinde kolaylıkla taşınabilmektedir. Portatif olan bu sistemler araç üstü sistemlere göre daha kısa oldukları için 18 metreye kadar uzanabilmekte ve taşımacılığın yapılacağı binaya çok yakın kurulmaktadır.

Araç üstü asansör sistemleri 75 metreye kadar uzanabilmekte olup sistem bir kamyonun üzerine monte edilmiş durumdadır. Araç üstü asansörler taşımacılığın yapılaca binanın en uygun cephesine kurularak taşımacılık işlemi balkon veya pencereden yapılabilmektedir.

Araç üstü asansörler yoğun olarak il merkezlerinde tercih edilirken portatif sistemler nakliye ihtiyacın fazla olmadığı düşük katlı binaların yoğun olduğu genellikle sahil kasabalarında tercih edilir.